01 maart 2025

Transitie Journaal: Oscar

Deze week zullen in de Verenigde Staten de Oscars worden uitgereikt. Tijdens de prijsuitreiking zullen filmmakers zich met klem uitspreken tegen de Transitie zoals die zich in de VS voltrekt. Diezelfde avond nog zal het Amerikaanse Transitieteam bij monde van de president woedend uithalen naar wat hij de Hollywoodelite noemt.

Wie wat beter kijkt, zal zien dat de Oscars zelf al een stuk verder zijn met de Transitie dan de zelfverklaarde tegenstanders van de Transitie doorhebben.

Neem de bemoedigende geschiedenis rond Emilia Pérez, een filmmusical over een drugsbaron die vrouw wordt en vervolgens tot inkeer komt en besluit haar leven te beteren. Tegenstanders van de Transitie waren aanvankelijk enthousiast over de film, tot andere tegenstanders van de Transitie opmerkten dat de film helemaal niet realistisch was.

Zo blijken, om maar een voorbeeld te noemen, mensen in Mexico helemaal niet spontaan liedjes te gaan zingen als ze in een benarde situatie zitten. Tot overmaat van ramp bleek vervolgens dat de voor een Oscar genomineerde hoofdrolspeelster Karla Sofía Gascón, die in de film een onaangenaam personage speelt dat later in haar leven tot inkeer komt, zelf in het verleden ook een onaangenaam personage was, en inmiddels tot inkeer is gekomen.

Vriend en vijand distantieerden zich van de actrice, die het gouden beeldje daarom zeker niet zal winnen.

Zelfs tegenstanders van de Transitie zijn het erover eens dat wie één keer een fout heeft gemaakt na de Transitie voor altijd af is. De gedachte dat mensen kunnen veranderen is leuk in een musical, maar gaat volledig in tegen alles waar de Transitie voor staat.

Precies daarom is het Transitieteam ook tegen mensen die van geslacht denken te kunnen veranderen. De enige verandering die wij toestaan is die naar de Transitie toe. Het is voor de Transitie heel bemoedigend dat zelfs mensen die zeggen daarover anders te denken, diep van binnen gewoon pal achter ons staan.